+370 610 60004

Kas yra spirulina ir kodėl verta ją vartoti?


Spirulina - tai Lotynų Amerikos ar Afrikos šiltų ir švarių ežerų dugne randami melsvai žalios spalvos dumbliai, prieš keturias dešimtis metų pasaulinėje Jungtinių Tautų maisto konferencijoje pavadinti ateities maistu. Dar ir šiandien neabejojama itin didele spirulinos nauda, todėl šiuos melsvadumblius daugelis vadina supermaistu. Ir visai ne be pagrindo: spirulina - tai vienas maistingiausių produktų pasaulyje. Kuo naudinga spirulina žmogaus organizmui?

Spirulina - nepakeičiamas baltymų šaltinis. Vienas gramas spirulinos turi triskart daugiau baltymų nei žuvis.

Spirulinoje gausu organizmo lengvai pasisavinamos geležies - geležis atsakinga už deguonies pernešimą kraujyje, taip pat atlieka svarbią funkciją virškinant ir pasisavinant baltymus bei kitas maisto medžiagas.

Spirulina organizmui teikia beveik visus B grupės vitaminus - šie vitaminai reguliuoja medžiagų apykaitą, taip pat nervų sistemos veiklą. B vitaminai skatina energijos išsiskyrimą iš suvartotų maistinių medžiagų.

Greta B grupės vitaminų ir geležies melsvadumblis teikia daug kitų vitaminų (A, C, D, E) bei mineralų:

·         kalio, palaikančio skysčių apykaitą ir raumenų veiklą,

·         vario, padedančio pasisavinti geležį ir perdirbti energijos teikiančius junginius,

·         magnio, būtino gyvybinei energijai, nervų sistemos veiklai,

·         fosforo, reikalingo kaulams bei dantims,

·         cinko, būtino augimui, reprodukcinei funkcijai, fermentų bei imuninės sistemos veiklai.

Spirulinoje gausu seleno, todėl ji yra puikus antioksidantas - spirulina gamina antikūnius, padedančius organizmui kovoti su infekcijomis, stiprinančius imuninę sistemą. Manoma, kad spirulina saugo nuo lėtinių ligų, netgi nuo vėžio.

Melsvadumbliuose aptinkamas ir fikocianinas - medžiaga, padedanti sumažinti kraujospūdį.

Supermaiste gausu kalcio - kalcis būtinas optimaliai raumenų ir nervų sistemos veiklai, taip pat kaulams bei dantims.

Turėdama iki 70 proc. baltymų, vitaminų, mineralų, gama linoleno rūgšties, antioksidacinių savybių, spirulina labai mėgstama sportininkų; šis melsvadumblis dažnai vartojamas metant svorį, esant stresui, PMS, sergant depresija, diabetu, turint aktyvumo ir dėmesio sutrikimą.   SPIRULINA