+370 610 60004

Blog

Kas yra spirulina ir kodėl verta ją vartoti?

Kas yra spirulina ir kodėl verta ją vartoti?

Spirulina - tai Lotynų Amerikos ar Afrikos šiltų ir švarių ežerų dugne randami melsvai žalios spalvos dumbliai, prieš keturias dešimtis metų pasaulinėje Jungtinių Tautų maisto konferencijoje pavadinti ateities maistu. Dar ir šiandien neabejojama itin didele spirulinos nauda, todėl šiuos melsvadumblius daugelis vadina supermaistu. Ir visai ne be pagrindo: spirulina - tai vienas maistingiausių produktų pasaulyje. Kuo naudinga spirulina žmogaus organizmui?

DAUGIAU
Vitaminas D: ką verta žinoti?

Vitaminas D: ką verta žinoti?

Dažniausiai sutinkamos vitamino D formos yra vitaminas D2 ir vitaminas D3. Vitaminas D3 yra natūraliai gaminamas žmogaus odoje dėl ultravioletinių spindulių poveikio, o vitaminas D2 daugiausia gaunamas iš maisto produktų. Vitaminas D yra gyvybiškai visam organizmui svarbi medžiaga.

DAUGIAU
Vitaminas D: ne tik stipriems kaulams, bet ir geram imunitetui!

Vitaminas D: ne tik stipriems kaulams, bet ir geram imunitetui!

Vitaminas D jau seniai laikomas vienu pagrindinių norint išlaikyti sveikus kaulus. Visgi, daugėja įrodymų, jog šis vitaminas organizme atlieka kur kas daugiau funkcijų. Pasirodo, jog pakankamas vitamino D kiekis organizme gali padėti ne tik apsisaugoti nuo peršalimo, tačiau ir išvengti tokių autoimuninių ligų kaip išsėtinė sklerozė, reumatoidinis artritas ar Chrono liga.

DAUGIAU
Vitaminas K ir kuo jis toks svarbus

Vitaminas K ir kuo jis toks svarbus

Kiekvienas susidurimas su „ne vietoje“ pastatytu daiktu baigiasi pupsancia melyne? Neskubekite kaltinti jautrios, plonos, glebios odos - galbut jums truksta vitamino K. 

Nors apie vitaminus, rodos, zinome gana nemazai, sis riebaluose tirpus vitaminas daznai nepelnytai pamirstamas ir nuvertinamas.  Visgi, vitamino K stoka gali sukelti rimtu sveikatos problemu, nes, pasak specialistu, greitai atsirandancios kraujosruvos yra tik ledkalnio virsune.


DAUGIAU
Vitamino C stoka - pavojus sveikatai

Vitamino C stoka - pavojus sveikatai

Mūsų kūnas kasdien su mumis kalba. Bet ar mes jį girdime? Ko gero, dauguma mūsų ignoruoja vos juntamus sąnarių skausmus, atsiradusį silpnumą, nagų lūžinėjimą, nuolat pasikartojantį peršalimą ir kitus negalavimus, kuriuos traktuojame tarsi savaime suprantamus. Ignoruojame sveikatos problemas, nekreipdami dėmesio į svarbius organizmo įspėjimus: didelis nuovargis gali kankinti dėl nesibaigiančių darbų ar nekokybiško miego, o galbūt tai pranešimas apie vitamino C stoką ir pavojingą imuniteto silpnėjimą. Dažnas peršalimas ar raumenų skausmai taip pat gali liudyti per mažą vitamino C kiekį organizme. Tad trumpai apie vitaminą C ir tai, kas vyksta organizme, esant vitamino C trūkumui.

DAUGIAU